Aspekty krásy

Co podle vás znamená krása? Protože pro mnoho lidí znamená krása opravdu něco jiného. Já mám třeba ráda krásu takovou, když je krásný podzim a všechno hraje krásnými barvami. Na podzimu mám ráda, když je všude krásně listí zbarvenou do různých barev. Taky si potom se synem děláme krásné koláže, které potom taky si ukazuje ve své školce. Syn chodí do školky, kde se mu moc líbí a já si říkám, že lepší školku jsem synovi vybrat nemohla. On se tam těší a já jsem ráda, že syn je v pořádku. A já se potom taky mohu věnovat své zálibě, která je kreslení. A opravdu mě baví kreslit. Baví mě kreslit krásné věci. A naposledy jsem kreslila koně, jak běhají po louce. Myslím si, že jsem v tomhle dobrá.

I krása umění má co do sebe.

Ovšem ale lidé si taky myslí, že krása vyjadřuje hlavně člověka. Co si o tom myslíte vy? Myslíte si, že lidská krása je povrchní? Samozřejmě, že mnoho lidí si tohle myslí, ale zase nehledí na další aspekty. Krásu taky můžeme zařadit mezi krásu vnitřní. Myslím si, že mnoho lidí dbá právě na krásu vnitřní, i když sami tomu moc nevěřím. Jednou jsem dělala takový průzkum, kde mi lidé říkali, že dbají na krásu vnitřní.

Krása, až se tají dech.

A nakonec ale z průzkumu vyšlo, že z osmdesáti procent člověk si vybírá partnera podle toho, jak vypadá. Vidíte se v tom? Jak vypadá vizuálně, podle toho nejvíce lidí prý vybírá. A potom na řadu přichází další věci, jako například zmíněna krása vnitřní anebo charakter či povaha. Já jsem taky na tohle dříve dbala. A nyní už ale mám partnera, takže se věnuji jiné kráse. A to kráse okamžiku anebo malování. A baví mě malovat krásné věci, tak si to hodně užívám. taky jsem si kdysi říkala, že bych se mohla pustit do vizáže. Zamilovala jsem se do toho, že bych mohla dělat krásné lidi. Chtěla bych být vizážistka malovat a líčit lidi, dělat je hezčí. A třeba aby vypadali na svůj velký den dokonale. 


Podobné příspěvky