Hliníková kola u automobilu nejsou jen pro parádu

Domníváte se, že kdo má hliníková kola na autě, že jen zbytečně vyhazuje peníze, a že jde spíše jen o parádu, navíc s nevalným praktickým hodnocením? Pak se mýlíte, protože hliník má v tomto případě zajímavý efekt na jízdní vlastnosti.

Lépe se s vozem brzdí – hliníková konstrukce velmi dobře odvádí teplo, což má příznivý vliv při zahřívání brzdových kotoučů a destiček. Brzdový systém tak díky tomu lépe funguje a je spolehlivější.

disk kola u auta

Jízda vám připadá svižnější a vůz lépe reaguje na vaše požadavky – někteří zasvěcenci tvrdí, že se jim vozidlo lépe ovládá, že je lépe poslouchá, je svižnější, a jízda jim připadá více dynamická. Máte zkrátka z jízdy lepší pocit, ve srovnání s ocelovými ráfky pneumatik.

Kratší brzdná http://www.myty.info/view.php%3Fcisloclanku%3D2006020001 dráha – hliníkové disky vám mohou pomoci zabránit pořádnému maléru. Někdy stačí jen o půl metru kratší brzdná dráha, abyste zabránili kolizi a těžkým zraněním.

Žádná koroze – že vám disky ze slitiny hliníku nebudou korodovat, vám asi nemusíme pracně vysvětlovat, že?

hliníkový disk

Hliníková kola lze opravit

Jestliže dojde k poškození konstrukce hliníkového disku, například k promáčknutí některého z žeber, k jeho zohýbání a podobným úhlovým deformacím, pak máte možnost disk nechat opravit. Oprava se provádí speciálním postupem tažení za studena, kdy zůstává zachována původní struktura materiálu, čímž se nenaruší jeho krystalická mřížka a nesníží se tím pevnost v daném místě. Opravy hliníkových kol Renovace disků se záměrně neprovádí svařováním, protože slitina hliníku nemá požadované pevnostní charakteristiky ve sváru, jako ocel, a tudíž se velmi často stává, že svařovaný spoj po zátěži v terénu znovu praskne.

Jistou možností je alu disk také nechat renovovat, to se týká zejména poškrábaných laků, silného zašpinění, které se nedá běžně vyčistit atp. Renovace disk zbaví starého nátěru a nátěr se provede kompletně nový s tím, že si můžete volit libovolnou barvu dle nabízeného vzorkovníku.


Podobné příspěvky