Internet jako zdroj informací

Internet je nekonečnou studnicí informací. Ať potřebujete informace ohledně čehokoliv, můžete si být jistí, že na internetu je získáte. Zatímco dříve jsme museli pro všechny informace do knihoven, informačních center a knihkupectví, museli jsme projíždět klidně i desítky knih a encyklopedií, než jsme našli tu informaci, kterou jsme hledali, dnes vám většinou stačí zadat požadovaný dotaz do vyhledávače a do pár vteřin máte svou potřebnou informaci a k tomu ještě mnoho dalších navrch.

Internet je tedy opravdu náš skvělý pomocník. Ať už studujete nebo pracujete v jakémkoliv oboru, máte prostřednictvím něj šanci dostat se k nejrůznějším informacím a to třeba i ze zahraničních zdrojů, což bývá v tištěné podobě informací poměrně obtížné.

informace

Pokud jste podnikatelé, tady jsou pro vás užitečné odkazy Profisidla.cz. Na co si ale musíme dávat pozor? Zejména na to, že ne všechny informace na internetu jsou ověřené. Tudíž ne všem můžeme věřit. To, že někdo napsal něco na internet, neznamená automaticky, že je to pravda. Vždy si ověřujte, z kterých zdrojů informace pochází a snažte se dopátrat k primárnímu zdroji. K tomu vám mohou pomoci různé databáze informací. V databázích je většina informací sice v cizích jazycích, ale na většina databází dnes obsahuje již i zdroje v českém jazyce. Přístup k těmto databázím nebývá zrovna nejlevnější, nicméně můžete využít vaši místní knihovnu a zjistit si, zda díky registraci v ní nezískáte zároveň přístup k elektronickým databázím informací.

internet

I když nám internet tak skvěle slouží, nespoléhejte se vším jen na něj. Občas je více než vhodné, abychom vzali do ruky knihu nebo jiný tištěný materiál a hledali pěkně „po staru“. I když vám tištěné dokumenty nedávají stoprocentní jistotu pravdivosti informací, většinou je tam pravděpodobnost větší, než u internetových zdrojů.


Podobné příspěvky