Jak pečovat o dekolt?

Pravda, kterou už říkávaly naše babičky je, že na krku a dekoltu poznáme stárnutí nejvíce. 

Stárnutí nemůžete zastavit, ale správnou péčí ho můžete zpomalit.

Pleť dekoltu je jemnější a tenčí, než kůže jinde na těle, proto s péčí o něj zbytečně neotálejte. Kolem třicátého roku byste mu už měla věnovat maximální péči.

dekolt

S kosmetikou nekončete na bradě, nýbrž až v dekoltu

Veškerou pečující kosmetiku, kterou používáte, použijte i na krk a dekolt. Denní krém, noční krém i liftingová séra dodají dekoltu výživu, hydrataci a zpevnění.

Dekolt chraňte před slunečními paprsky

Sluneční záření podporuje stárnutí buněk a vznik pigmentových skvrn. Proto se vždy pečlivě mažte krémem s vysokým ochranným faktorem. Opět platí, že stejný ochranný krém, který používáte na obličej, můžete namazat i do oblasti dekoltu.

Jezte zdravé potraviny a dostatečně spěte

I sebelepší krém nenapraví nedostatek spánku nebo nedostatečnou výživu. Zaměřte se na potraviny s obsahem vitamínů A, B, D a E a minerálů zinek, křemík a selen. 

Poproste kosmetičku o masáž dekoltu

Pravidelně navštěvujte kosmetičku, která vám kromě běžného ošetření pleti, namasíruje i dekolt. Pokud ke kosmetičce chodíte spíše nepravidelně, udělejte si relaxační masáž dekoltu v pohodlí domova. Postačí vám k tomu jen voňavý masážní olejíček a 15 minut klidu.

Tip: nespěte na boku, ať má pokožka dekoltu prostor na regeneraci a moc se „nemačká“.

sprcha

Sprchujte se studenou vodou

Samozřejmě nemyslíme, abyste se sprchovala pouze studenou vodou. Postačí jen, když na závěr sprchy otočíte kohoutkem na studenou a dekolt zchladíte. Každým dnem zkuste čas studené pomalu prodlužovat. Otužování pomůže pleti udržet pružnost. Naopak příliš teplá voda ji vysušuje a dráždí.

Na trhu už dnes běžně najdete i speciální krémy výhradně na dekolt. Ty slibují vypnutí, zpevnění a prevenci ochabování pokožky. Ale stejně jako u každé péče platí základní pravidlo a totiž: PRAVIDELNOST.


Podobné příspěvky