Jak podpořit svůj imunitní systém

S určitou imunitou se již narodíme a další si budujeme během života. Někdo má imunitu odolnější a jen tak ho něco nedostane a jinému stačí jen velmi málo na to, aby ho nějaká nemoc dostala do postele. Dobrá zpráva ale je, že svojí imunity můžeme částečně ovlivňovat, a proto existují způsoby, kterými ji posilujeme. Začněte se jimi řídit a uvidíte, že si na vás jen tak nějaká nemoc nepřijde. Imunita a její posilování jsou i důležité v souvislosti v covidem-19, který má opět na svědomí narůstající množství případů. Pokud se cítíte nemocně, udělejte si pro jistotu test, abyste vyloučili možnost, že jste pozitivní. Můžete použít třeba antigenní testy z nosu. Co tedy můžete udělat pro to, abyste posílili svoji imunitu?

spánek

Dostatek spánku

Dostatek spánku slouží jako prevence před množstvím nemocí. Také je prevencí před zhoršením nebo vznikem psychickým onemocnění a má také dopad na váš vzhled. Pro vaši imunitu je nejideálnější, pokud spíte 7-9 hodin denně.

Myjte si pečlivě ruce

Ruce si myjte pokaždé, kdy se dostanete do kontaktu s něčím, na čem by mohlo být potencionálně větší množství virů a bakterií. Jsou to hlavně různá veřejná místa, kde denně projdou stovky až tisíce lidí. Typickým příkladem je třeba MHD.

Budujte si odolnost vůči stresu

To, že stres oslabuje vaši imunitu, je poměrně známá věc. Pokud jste náchylní ke stresu, a i při sebemenší zátěži cítíte, že se stres dostavil, pracujte na své větší psychické odolnosti. Odstranění stresu z vašeho života posílí vaši imunitu.

stres

Užívejte vhodné doplňky stravy

Všechny potřebné látky bychom měli ideálně přijímat z naší stravy, ovšem ne vždy je to možné. Proto se zaměřte i na užívání vhodných doplňků stravy v podobě vitamínů. Ideální, pro posílení vaší imunity, jsou vitamíny C, vitamíny D a zinek. Případně si můžete zakoupit vitamínový komplex, kdy jedna tabletka obsahuje hned několik prospěšných látek pro vaši imunitu.


Podobné příspěvky