Jaká je cena betonových plotů i s montáží

Uvažujete o zakoupení materiálu na betonový plot, máte provedenou předběžnou kalkulaci a rádi byste se do jeho výstavby pustili sami? Proč ne, někteří kutilové to zvládnou, ale než se pustíte do práce, měli byste vědět, že výstavba na klíč by vás mohla vyjít i levněji a hlavně bez starostí. Co vás čeká, pokud si plot budete stavět sami, a jaká bude u betonového plotu cena?

betonový plot

Výkopové práce – s rýčem, krumpáčem a lopatou na oplocení celé parcely, jejíž rozměry jsou 25 x 40 metrů? To je celkem 65 otvorů pro betonové sloupky, každý z nich do hloubky 80 cm. Pro jednoho člověka je to akce na několik dnů, která se může protáhnout i na pár týdnů, pokud to nebudete zvládat po zdravotní stránce. A co když v zemi narazíte na kameny, na skalisko, na tvrdý jíl a podobné problematické podloží? Tehdy se vám vyplatí oslovit firmu, která provádí výkopové práce, a to už je další investice navíc.

kamenná zídka

Objednávka svozu materiálu – narazit můžete i na problém v souvislosti se složením materiálu na paletách z nákladního auta. K tomu bude zapotřebí nakladač či vysokozdvižný vozík, samozřejmě s obsluhou, takže zas budete shánět nějakou firmu, a zas budete platit cosi navíc. Zároveň musíte objednat nakladač na stejný čas, kdy vám materiál přivezou, a to nemusí zrovna po organizační stránce dokonale „klapnout“.

Výstavba oplocení – zpočátku to může probíhat celkem snadno, sloupky nejsou příliš těžké, pouze cca 30 kg, a jejich zabetonování do země zvládne i jedna osoba. S deskami to už tak snadné nebude, protože každá z nich váží více, než 70 kg, a zde se bez mechanizace opět neobejdete. Bude zapotřebí opatřit autojeřáb anebo alespoň elektrický kladkostroj, a to nebude pochopitelně zadarmo. Opět další důvod, proč raději přenechat výstavbu na klíč jedné firmě, která zajistí všechny potřebné kroky ve vlastní režii, počínaje výkopem přes složení materiálu až k finální pokládce betonových panelů.


Podobné příspěvky