Kdy se vydat do Jeseníků

Česká republika je zemí, která je velmi atraktivní z hlediska turistického ruchu. Přijíždí sem každým rokem statisíce návštěvníků z celého světa, aby si prohlédli krásy, které v jejich zemi nespatří. Máme turistům co nabídnout po celý rok a není pravdou, že by se tu někdo nudil třeba na podzim, kdy již vrchol turistické sezóny skončil před několika týdny, a platí to zejména o horských oblastech. Tady je krásně po celý rok, ať už zjara, kdy kvetou listnaté stromy, anebo v zimě, kdy krajinu pokryje sněhový příkrov.

Jeseníky v létě

Rádi bychom vás nyní pozvali do Jeseníků. Můžete si tu zajistit ubytování v apartmánu Jeseníky, nedaleko Malé Morávky a Karlova pod Pradědem, a lze si tu zvolit libovolný termín ať už pro lyžování, anebo procházky krajinou či projížďky na kole. Pokud se vám tu podaří natrefit na slunečné počasí, budou vaše výlety dostatečně atraktivní v každé roční době. A jaká místa bychom vám mohli doporučit?

Vodopády Bílé Opavy – velmi zajímavá stezka podél Bílé Opavy směřuje z Karlovy Studánky vzhůru do kopců, odkud říčka pramení. Cestou budete míjet kaskádu vodopádů v kaňonu, hluboce zaříznutém do údolí, a závěr stezky vás zavede k hotelu Figura a případně až na vrchol nejvyšší hory Moravy – Praděd.

Jeseníky v zimě

Praděd – jestliže se odhodláte vystoupat až k rozhledně s restaurací, nebudete litovat. Za příznivého počasí je odtud fantastický výhled a navíc je výstup k Pradědu poměrně nenáročný, protože nejde o prudké stoupání, ale delší pozvolnou trasu po asfaltové silnici.

Karlova Studánka – neměli byste minout bez povšimnutí malou obec s lázeňskou tradicí, kde se léčil i prezident Václav Havel v lednu roku 2000. Údajně jde o jedno z míst s nejčistším ovzduším ve střední Evropě, a tak se o tom můžete přesvědčit sami. A až budete míjet lázeňský Slezský dům, vzpomeňte si na komedii století „S tebou mě baví svět“ z roku 1982, protože se právě zde natáčely záběry Pavla Nového se Zdenou Studénkovou, kteří se ve filmu měli setkat v horském hotelu.


Podobné příspěvky