Máte rádi jízdu na kole?

Když se řekne dres, možná se vám vybaví dresy české reprezentace, třeba na hokejovém šampionátu nebo na olympijských hrách. Dresy, které budou mít státní znak a v nich naši sportovci. Ale dres, to nemusí být jen ten, ve kterém je oblečené celé profesionální mužstvo, dresy jsou i pro jednotlivce a pro amatéry, pro lidi, kteří sportují jen tak, sobě pro radost. Mluvíme o cyklodresech. Jízda na kole je výborný způsob, jak se udržovat v kondici, jak být na čerstvém vzduchu a přitom nenamáháte tolik své klouby, jako byste běhali, proto je jízda na kole doporučována i lidem, kteří mají nadváhu.

kolo

Vyrazit o víkendu na cykloprojížďku, ať celodenní nebo až po obědě, to je způsob jak si vyčistit hlavu po náročném týdnu v práci, jak se protáhnout, jak si užít přírodu nebo poznat nová místa. Na kole můžete dojet na místa, které jsou vzdálené od posledního parkoviště a také daleko na výlet pěšky. Ujet 30km na kole je zcela něco jiného, než jít 30km pěšky. Abyste si ale jízdu na kole vychutnali, měli byste mít alespoň základní cyklistické oblečení.

Při delší jízdě na kole určitě oceníte cyklokalhoty. Vycpávky v kalhotách vám zajistí pohodlí při dlouhém sezení na sedátku, což oceníte ani ne při první jízdě, ale určitě při té druhé, kdy budete nasedat na sedátko s jistým respektem, zkrátka vaše pozadí si tu první jízdu bude chvíli pamatovat. Vhodné jsou také cyklodresy. Maloja dres vám zajistí, že i když se při jízdě na kole zpotíte, pot bude odveden od těla a vy budete v suchu, pokud zastavíte, tak neprochladnete.

kolo

Pozornost byste měli věnovat i obutí. Není nutné si pořizovat nášlapné boty, ale neměli byste jezdit ani v žabkách. Sandály jsou v parném létě prima obuv, ale pokud je máte už hodně obnošené, přece jen byste měli zvolit botasky, které drží nohu pevněji. A věc, kterou nesmíme zapomenout je cyklistická přilba. Bez ní byste neměli jezdit, i když je povinná jen pro děti do 18-ti let.


Podobné příspěvky