Mobil i pro děti

Myslím si a mám za to, že v dnešní době už má každý mobilní telefon. Já sama jsem si řekla, že bych mobilní telefon taky vždycky chtěla. A bylo to, když jsem byla dítě. Bylo mi šest let a taky jsem si hodně přála mít mobilní telefon. Pamatuji si, že můj o dva roky starší bratr už mobilní telefon měl. Myslím si, že to bylo opravdu hodně nespravedlivé. Vždyť proč bych taky nemohla mít mobilní telefon, když je mi teprve šest let? Můj bratr ho dostal, když šel do první třídy, takže to zase tak proč velký rozdíl přeci není. Nebo se mýlím? A co si myslíte vy o tom, že by malé děti měly mít mobil?

Dnes jsou populární chytré telefony.

Já jsem kolikrát četla různé studie, že právě mobilní telefon dětem pomáhá se soustředit. Vy si možná říkáte, že to je naprostá blbost. Jenomže není, věřte mi. Já, když jsem potom dostala mobilní telefon, tak jsem na mobilním telefonu moc ráda hrála hry hlavně takové ty hlavolamy anebo různé, kde je třeba zábavné pexeso. Takže si myslím, že je úplně jedno, jestli má dítě vlastní mobil. Je asi stejně jedno, jestli hru hraji na stole na desce nebo na mobilním telefonu.

Kolik mobilů doma máte?

A navíc mobilní telefony jsou opravdu zábavné v tom, že se člověk alespoň nikdy Nenudí. Taky když by nějaký rodič chtěl potom najít rychle své dítě, tak stačí vzít svůj mobilní telefon a dítěti zavolat. Takže si myslím, že pokud má dítě vlastní telefon, tak se taky učí zodpovědnosti a taky tomu, že ho vlastně mobilní telefon vždycky pomůže se spojit s lidmi, se kterými potřebuje. Takže podle mého názoru by každý rodič měl zvážit to, jestli bude nadávat na to, že děti mají mobil. Nebo jestli jeho dítě má mobil anebo nemá. A vy byste dali svému dítěti mobilní telefon? A pokud ne, tak proč? Například sestra nesnese, když její dcera má mobil. Prý to její dceru omezuje a prý je to stejně k ničemu. Nevím, každý má na mobil jiný názor. 


Podobné příspěvky