Mobilní telefon, stálý společník

V dnešní uspěchané době, už si život bez mobilních telefonů nedokážeme představit. Je to náš nerozlučný společník ať už v práci, při sportu nebo ve volných chvílích. Já osobně mám přítele 300 km daleko a když nemůžeme být spolu, tak jsme v kontaktu právě díky mobilnímu telefonu, ať už je to jen psaní správ nebo videohovor. Dnes už je v nabídce mnoho druhů mobilních telefonů, od těch jednoduchých po ty složitější. Někteří méně zdatní důchodci v nových technologiích, jako je třeba moje máma se spokojí s úplně jednoduchým tlačítkovým telefonem, jako je třeba aligátor, tato značka je průkopníkem mezi telefony pro seniory už od roku 2009.I tyhle telefony už dnes disponují fotoaparáty, takže i dědeček s babičkou si mohou pořídit pěkné snímky.

Tlačítkový telefon

Pokud se rozhodnete pořídit si nový mobilní telefon, měli byste nejdříve zvážit k jakým účelům budete telefon hlavně používat. Pokud chcete telefon hlavně na volání postačí nějaký levnější s malou pamětí. Pokud chcete telefon víceúčelový, a chcete ho používat k práci, nebo i třeba ke hraní her, tak už je důležité přihlédnout k tomu jakou má telefon paměť, aby měl jak dost místa na ukládání stahovaných souborů, tak na ukládání fotek. Já osobně mám telefon Huawei P40 lite, kde už je operační paměť 6 GB a interní úložiště 128 GB.

Ruka s mobilem

Jedinou nevýhodou tohoto telefonu je to, že na něm nenajdete obchod play, takže mě třeba nejde stáhnout aplikace k internetovému bankovnictví, úřednice v bance mi to nevěřila, dokud to sama nevyzkoušela. Dnešní mobilní telefony dokáží už dnes plně nahradit i fotoaparáty, pokud se rozhodnete zainvestovat nějaké peníze navíc, určitě budou snímky stát za to. Já osobně jsem antitalent na práci s navigací, ale většina lidí ji dokáže určitě plně využít i při cestování automobilem. Pokud pracujete někde, kde hrozí nebezpečí častějšího poškození určitě oceníte velkou nabídku odolných telefonů. At už si budete pořizovat telefon k různým účelům, určitě máte z čeho vybírat.


Podobné příspěvky