Nedostatek není tragédie

Nedostatek finančních prostředků je něco, co my lidé tradičně nelibě neseme. Čím víc peněz máme, tím lépe se cítíme, a čím více nám pak tyto scházejí, tím je nám nepříjemněji. A abychom se nelibým pocitům souvisejícím s nedostatkem takových finančních prostředků vyhnuli, chodíme do práce nebo děláme leccos další, co nám má zajistit žádoucí solventnost. Jenže takové naše snahy nejednou vyzní naprázdno. Ne vždy to vyjde tak, jak by to vyjít mělo. A co potom s tím?

Všichni víme, co s tím. Měli bychom přitvrdit ve svém pracovním úsilí, měli bychom se uskromnit. Ale stačí to? Někdy sice ano, ale https://zpravy.e15.cz/zahranicni/udalosti/desetitisice-bulharu-vysly-do-ulic-sidlu-cez-se-demonstranti-vyhnuli-959765 někdy také ne. A když ne, co nám lidem ještě zbývá? Vlastně už jenom teoretická možnost vzít si půjčku.

US dolar

Proč mám takovou možnost za teoretickou? Proč nenapíši, že si my lidé prostě vezmeme v takové chvíli půjčku a tou svoji finanční situaci vylepšíme?

Pochopitelně proto, že se nám lidem sice nejrůznější půjčky nabízejí, ale nikdy není jisté, že je také dostaneme. To totiž nezáleží jenom na přáních nás, žadatelů, ale i na tom, zda jsou nám finanční ústavy ochotné vůbec pomoci. Protože tyto nechtějí prodělávat na neplatičích, a tak požadují lecjaké záruky, které ne každý ze žadatelů dokáže nabídnout. A tak je docela běžné, že někdo o půjčku žádá, ale nakonec ji nedostane.

stočené dolary

A co má dělat ten, kdo půjčit potřebuje, ale v bance neobstojí a neuspěje? Ten má vlastně už jenom jedinou možnost. Může to zkusit i u nebankovní společnosti. A u té se daleko spíše dočká úspěchu. Obzvláště když vlastní nějakou nemovitost a jeho volbou je nebankovní hypotéka, u které se právě nemovitá záruka vyžaduje namísto prokazování žádoucích příjmů a čistých registrů dlužníků. Kdo zde dá nemovitost do zástavy, dočká se vytoužených peněz navíc. A problémy jsou tím dočasně vyřešeny. A pak už je jenom na takovém dlužníkovi, zda bude řádně splácet nebo o svou zastavenou nemovitost přijde.


Podobné příspěvky