Nerezové zábradlí vás možná přežije

Mnozí z vás si ještě možná vybaví kladenský podnik Poldi SONP (Spojené ocelárny Národní podnik), který v době socialismu vyráběl konstrukční, ale i ušlechtilé legované oceli včetně nástrojových a nerezových. Provoz Anticorro, tedy nerezových materiálů, si udržel vynikající pověst i díky kloubním náhradám a dalším pomůckám a výrobkům pro sféru medicíny.

zábradlí na dešti

Z nerezové oceli se vyrábí pestrá plejáda výrobků i v současné době, například nádobí, kuchyňské příbory a mimo jiné i nerezové zábradlí. Na něj nedá dopustit celá řada majitelů rodinných domů či rekreačních nemovitostí. A to nejen proto, že se dobře hodí i k jiným materiálům, jako je zdivo, dřevo nebo tvrzené sklo.

Pevnost a stabilita na dlouhá léta – nerezová ocel je velmi pevná a dostatečně tvrdá na to, aby obstála v běžném prostředí v interiérech i exteriérech. Nemá tendenci se rozpadat, křehnout, lámat se a ohýbat, jak je tomu u některých materiálů, zejména z plastických hmot. Pořídíte-li si zábradlí z nerezové oceli, bude to pravděpodobně na mnoho desítek let, a zřejmě vás takový výrobek i přežije.

nerezové zábradlí

Minimální nároky na údržbu – udržovat nerezové zábradlí https://www.kmkdesign.cz/zabradli-nerezova v čistotě a v provozuschopném stavu je velmi snadné. Potřebujete k tomu pouze čisticí prostředek (saponát), vodu a nějaký kartáč nebo hadřík. Po umytí můžete povrch vytřít do sucha, aby se na něm nevytvářely mapy z vápenitých minerálních iontů. Umývat zábradlí lze i vodou s prací sodou a octem, který s vápníkem reaguje a tvorbě nevzhledných map brání.

Koroze – název nerezové oceli není náhodný, tento materiál skutečně nekoroduje a můžete jej vystavit povětrnostním vlivům třeba po celý rok. Zábradlí lze ponechat venku na dešti, na sněhu i na prudkém slunci a nic se nestane. Je to z hlediska údržby a trvanlivosti to nejlepší řešení, které si můžete přát do jakéhokoli prostředí obytných budov a výrobních i skladových prostor.


Podobné příspěvky