Peníze nám nemusí dojít

V lidském životě to chodí tak, že se peníze průběžně vydělávají a utrácejí. A aby všechno v takovém lidském životě fungovalo tak, jak má, je třeba, aby se příjmy rovnaly výdajům. A v lepším případě abychom si vydělávali víc, než kolik utrácíme, a mohli si tak vytvářet i nějaké finanční rezervy, které mohou přijít náramně vhod, když se nám pak někdy případně na všechno vydělat nepodaří. Což se také stává.

Ale život je přece jenom do jisté míry nejistá záležitost. A nejisté jsou v jeho průběhu pochopitelně i naše příjmy, jež ne vždy dosahují takové výše, abychom za ně mohli normálně existovat. Někdy přijdeme o práci, někdy nám tu sníží plat, někdy musíme neplánovaně financovat i něco, na co nemusí výplata stačit. A pak je skvělé, když můžeme využít svoje úspory.

několik mincí

Jenže co když není výdělek žádoucí a i úspory jsou příliš skoupé, případně je postrádáme? Pak samozřejmě můžeme doma hledat peníze, kde se jenom dá, ale nenajdeme je. Kde nic není, tam nebere ani smrt, ani my.

Ale peníze jsou i pak potřeba. Nikdo nemusí brát ohledy na to, že se nám právě moc nedaří, a poskytovat nám to, co potřebujeme, zadarmo. A tak trpíme-li nedostatkem peněz, trpíme i nedostatkem toho, co už si za ně nemůžeme koupit, i když bychom to skutečně potřebovali.

britské mince

A jak to vyřešit? Jak svou situaci zvládnout, jak uspokojit své potřeby i v časech nouze? Často je tu už jenom jediné východisko, jímž je půjčka. Když si vezmeme tu, zaplatíme své současné výdaje a s jejím poskytovatelem se vyrovnáme později.

Ale čím jsme na tom hůř, tím spíše nás finanční ústavy odmítnou. A tím spíše budeme nakonec rádi, že existuje i hypotéka bez registru. Protože tu dostanou i lidé, kterým by nikde jinde nic nepůjčili. Stačí mít jenom nemovitost, kterou by se za takovou hypotéku nebankovní společnosti ručilo, a peníze jsou k dispozici. A i ti nejchudší z nás se pak mohou mít díky této hypotéce dobře.


Podobné příspěvky