Pozemky se nerozdávají

Ti, kdo se rozhodnou stavět, neshánějí pochopitelně jako první ani stavební materiál, ani řemeslníky. Je přece samozřejmé, že i to je sice pro podobnou stavbu nezbytné, ale není to to, čím by se tu mělo začínat. Nejdůležitější je na počátku stavby něco jiného. A to sehnání vhodné stavební parcely.

Kdyby někdo takovou parcelu neměl, nemůže stavět, protože nemá kde. A také nemá smysl nakupovat stavební materiál, dokud se vlastně neví, kam tento navozit. Aby se nakonec neukázalo, že ho stavebník složil na jedné straně republiky a pak parcelu sehnal na jejím druhém konci. Což je pochopitelně nadsázka, ale současně i ilustrace toho, co by tu mohlo vzniknout za problém.

peníze EU

A tak ten, kdo si chce postavit dům, shání nejdřív právě stavební parcelu. Onen kus pozemku, na kterém má jeho dům stát. A to je komplikované. Dokonce i tehdy, když se někomu takovému nabízí parcel habaděj. Problémem je tu totiž jejich cena. Pozemky se u nás rozhodně neprodávají za pár drobných, a kdo chce nějaký získat, musí zalovit hodně hluboko v kapse. V přeneseném smyslu slova, pochopitelně, protože našinci nemívají kapsy tak nadité penězi, aby z nich vylovili kdykoliv potřebnou sumu a pozemek si za ni koupili.

A když někdo takový peníze nemá? Pak nemůže stavět, dokud si nenašetří nebo dokud mu předčasně nepomůže hypotéka na pozemek https://www.americkahypoteka.cz/hypoteka-na-pozemek/, kterou si lze u nebankovní společnosti bez problémů vzít.

eura stovky

Takže ten, kdo potřebuje peníze na koupi pozemku nebo i na následnou stavbu domu, může využít i nebankovní pomoc. Kterou dostane, pokud se za takto nabízené peníze zaručí nemovitostí. A kdo se tak rozhodne a může tak i učinit, má vyhráno. Protože získá prostředky, se kterými si zvládne postavit třeba i dům svých snů. Po jakém mnozí z nás touží a který je tak těžko dostupný normálním lidem.


Podobné příspěvky