Proč nechat zhotovit zábradlí z nerezové oceli

Nemusíte se jej po celý rok všímat

Zábradlí schodiště https://www.fa-havlicek.cz/cs/m-32-zabradli, zhotovené z nerezové oceli, nevyžaduje žádnou údržbu. Nepotřebuje leštit, brousit, natírat, impregnovat a jakkoli jinak opečovávat. V podstatě o jeho existenci nemusíte vůbec vědět, pouze tehdy, budete-li se o něj opírat. Jediné, co je vhodné, je občasné utírání prachu a umývání vhodným čisticím roztokem s vodou.

nerezové zábradlí

Výhodou nerezové oceli je fakt, že odolává i všem typům čistidel a někdy i těm abrazivnějším, jako je např. písek na nádobí. I když se tím pochopitelně ztrácí lesk, pokud se jedná o velmi lesklé povrchy. Nemusíte se však obávat umývat nerezovou ocel běžným saponátem nebo roztokem jedlé sody s octem, která zbavuje i hrubších nečistot a zároveň povrch desinfikuje.

schody s nerezovým zábradlím

Nezklame vás ani v exteriéru

S nerezovou ocelí lze vyrukovat prakticky kamkoli. Setkáte se s ní v podobě zábradlí v areálech nemocnic nebo v prostorách nákupních center, a tento materiál je zcela odolný vůči všem povětrnostním vlivům. Nevadí mu prudké letní slunce a UV záření, nepůsobí na něj silný déšť, krupobití ani silnější poryvy větru. A samozřejmě jej klidně můžete nechat vystavit silným mrazům a nánosům ledu. Tam, kde se ostatní materiály již rozkládají, rozpadají se a křehnou, nerezová ocel zůstává beze změn. Životnost výrobků z nerezavějící oceli přesahuje běžný rámec mnoha stavebních materiálů a je docela pravděpodobné, že vás přežijí.

Je elegantní

Nerezová ocel působí na první pohled chladně, to je pravda, ovšem tyto výrobky dobře ladí s masivním dřevem i s tvrzeným sklem, takže tím můžete vytvořit zajímavé kombinace zábradlí a schodiště ve vnitřním i vnějším prostředí. A schází-li vám inspirativní náměty, lze je získat na Internetu v některých příspěvcích s fotografiemi, kde se lidé rádi pochlubí svými pracovními výsledky. Některé nápady mohou být skutečně zajímavé a využitelné i v prostředí, kde nacházíte právě vy.


Podobné příspěvky