Prožijte Vánoce s podlahovým topením

Už máte jasno, co pořídíte vašim blízkým pod vánoční stromek? Možná, že ano, třeba vaší dceři už jste koupili nádherné puzzle s 500 dílky s tématikou mořských živočichů a novou deskovou hru, vaší partnerce fantastické letní střevíce a šaty a pro vaše domácí mazlíčky luxusní pelíšek. Máme pro vás ještě jeden tip, i když samozřejmě těch dárků pro vaše blízké nakoupíte zřejmě víc. Tentokrát nemáme na mysli žádné hmotné předměty, ale dar spíše pocitový. A mohli byste jej realizovat potají, zatímco vaše partnerka s dcerou budou u babičky na týdenní dovolené.

úspora za vytápění

Zkuste to s podlahovým topením – jestliže budete doma sám a zbytek rodiny se bude rekreovat někde v horách, mohli byste využít momentu překvapení a nechat zabudovat do podlahy topný systém. Instalatér v Ostravě Instalatér info považuje tuto práci za téměř rutinní a kromě montáže se postará i o odborné poradenství a servis, a samozřejmě o řešení havarijních situací včetně rychlé detekce úniku vody ze systému a rychlého sjednání nápravy.

podlahové vytápění

Jaké výhody vám topení v podlaze přinese

Puzzle si už můžete skládat třeba na dlažbě – dosud studená keramická dlažba rázem ožije, bude vás příjemně hřát a můžete ji využít právě pro skládání kostiček puzzle. Pochopitelně není třeba sedět na tvrdém, pod zadek si podložíte polštářek, anebo můžete mít na podlaze koberec, každopádně budete cítit odspodu příjemné teplo po celé ploše místnosti, a to bude velmi příjemné.

Chůze naboso i v zimě – možná, že i vy vnímáte, jak nepříjemné je v zimě vstát z postele a projít napříč chladnou ložnicí do koupelny. Pokud navíc putujete z pokoje k umyvadlu naboso, studená podlaha vám jistě nebude připadat komfortní. Ovšem s podlahovým topením to bude něco úplně jiného.

Rovnoměrné teplo v místnosti – teplo se z podlahového topení šíří odspodu vzhůru rovnoměrně a v místnosti je rozprostřeno v celém jejím objemu přibližně stejně, zatímco u klasických radiátorů je nejtepleji u stropu a u podlahy je chladno.

5/5 – (2 votes)

Podobné příspěvky