Stěhování s akvarijními rybami je náročný proces i pro stěhovací firmu

Akvaristika je velmi oblíbený koníček, jehož tradice sahá hluboko do minulosti. V období reálného socialismu šlo o jednu z nejrozšířenějších zálib, což také prokazoval poměrně pestrý výběr akvarijních ryb ve Zverimexech. Akvaristika není náročná ani po finanční stránce, ani po té časové, a jakmile si pořídíte základní vybavení, další vyšší investice již nejsou nutné. Vy se pak již pouze staráte o zajištění každodenní péče o akvarijní ryby a rostliny. Jestliže disponujete potřebnými znalostmi této problematiky, bude pro vás akvaristika zdrojem potěšení pro každý den a může v mnoha případech také zcela zastoupit televizní obrazovku. O akvarijní rybky mohou doma pečovat i starší děti a do rodiny to může vnést větší pocit pohody a méně stresu.

akvarijní rybky

Stěhování

Akvaristé nemají zrovna moc v lásce stěhování s akvarijními rybičkami Odnes to, protože si uvědomují, že jde o proces velmi náročný zejména po organizační stránce. Naprosto zásadní je zvolit vhodnou stěhovací firmu, která vám bude ku pomoci, nikoli spíše na obtíž. Na co nesmíte v průběhu stěhovacího procesu zapomenout?

stěhování akvária

Rostliny a přeprava ryb – zatímco akvarijní rostliny snesou krátkodobě i teploty mírně nad nulou, a pohodlně je převezete uložené v plastové nádobě s víkem, naplněné vodou, pro ryby musíte mít speciální termo obal, např. krabici vystlanou polystyrenem, a při přepravě uvnitř krabice musí být vyhřívací sáčky. Ryby musí mít po dobu přepravy také dostatek vzduchu, ideální je plastový sáček s rybami, uložený uvnitř krabice, vyplnit čistým kyslíkem z tlakové láhve.

Rozměry a hmotnost akvárií – malé nádrže do 60 litrů převezete snadno v osobním autě na zadním sedadle, ale dnes se s oblibou prodávají akvária o objemech nad 200 litrů, a to už vyžaduje speciální postupy a obezřetný přístup. Není vůbec snadné velké akvárium přenést z bytu do stěhovacího auta a nastěhovat jej do nového příbytku, protože hmotnost prázdného akvária může u velkých nádrží přesáhnout i sto kilogramů. Kupříkladu akvárium o objemu 630 litrů, které je mimochodem také poměrně drahé (cca sto tisíc korun), váží bezmála tři metráky.


Podobné příspěvky