Taky netoužíte po chudobě?

Určitě každý z nás lidí touží po penězích. Je to pochopitelné, protože kdo má peníze, ten může mít cokoliv, co si jenom umane, na rozdíl od chudáků, kteří toho mohou mít jenom naprosté minimum nebo třeba ani to ne. A mít všechno, po čem my lidé zatoužíme, je přece skvělá věc.

Peníze tedy chceme mít. Někdy v dostačujícím množství a někdy dokonce v množství stůj co stůj co největším. A kdekdo z nás by neměl dost snad ani tehdy, kdyby mu patřily všechny peníze světa.

mince v peněžence

Jenže nikomu všechny peníze nepatří a ani nikdy patřit nebudou. O ty se my jako lidstvo určitým způsobem dělíme. A tak má někdo peněz jenom relativní dostatek a na někoho jich prostě dost nezbyde. A když je finanční tíseň někoho, komu není přáno, přece jenom nad všechny meze zvladatelnosti, je logické, že se začíná projevovat snaha o získání nějaké půjčky. Protože nejsou-li dostatečné peníze vlastní, pak je dobré mít aspoň ty půjčené. Protože než se tyto vrátí původnímu majiteli, poskytovateli půjčky, prokážou lidem ve finanční tísni dobrou službu. Pomohou přežít těžká období nedostatku.

Jenže půjčku nedostane nikdo jenom tak. Za každou se musí nějak ručit, u každé je třeba nějak prokázat schopnost ji splatit. A když tak někdo žádá v bance, kde je běžným požadavkem žadatelův vysoký příjem a dokonalé registry dlužníků, občas se prostě neuspěje. A po takovém neúspěchu musí být nalezeno odlišné řešení.

mince ve tmě

A takovou alternativou k bankovním půjčkám bývá nebankovní hypotéka. Ta se totiž stejně jako jiné hypotéky nabízí těm, kdo mají nemovitost, kterou by mohli za půjčené peníze ručit, a příjmy žadatele a registry dlužníků jsou tu druhořadé.

A právě proto jsou nebankovní hypotéky tak oblíbené. Protože je dostanou i poměrně nedokonalí žadatelé, ti, jimž by dost možná vůbec nikde žádnou jinou půjčku nedali. Což dotyčným ale právě u nebankovních hypoték určitě nehrozí.


Podobné příspěvky