Ty nejhezčí dny

Je to něco jako Vánoce. Jednou do roka a jen pár dní. Někdo jezdí v létě, někdo v zimě a někdo zcela mimo sezónu. Někdo raději k moři, jiný do hor a ten třetí jen leží doma. Každý dle svého gusta. Pokud i vy rádi do hor a na túry, zbystřete pozornost. Doporučím vám totiž kraj, kde se vám určitě bude líbit.  

Pokud chcete do Alp, a ne zrovna ze strany Švýcarska, vydejte se do Rakouska. A pokud nechcete sáhodlouze vybírat, zvolte si městečko Schladming. Protože to, co zde najdete předčí všechny vaše představy.  

Pokud pojedete vlakem, tak si určitě dejte pozor na přestupy, protože na ně máte jen tři minuty. Je však fakt, že přípoj většinou čeká na témže nástupišti, takže do Schladmingu dojedete v naprosté pohodě. Pozor, nenechte se mýlit, když na nádraží vystoupíte. To hlavní dění je o kousek dále. Totiž centrum města a také centrum zábavy.  

Je úplně jedno kde jste ubytovaní, všude platí, že byste měli dostat sohne kartu a později se dostaneme k tomu nač bude sloužit.  

Alpy v zimě

Nuže, když se vydáte do města, projděte se kolem kostela směrem k lanovce. Zde poprvé použijete kartu výše zmíněnou. Pokus ji totiž máte, jedete lanovkou nahoru i dolů zadarmo. Tato karta pak hradí vstup na skoro všechny atrakce a jízdy místními autobusy po okolí.  

Doporučuji vyjet lanovkou na Planai kde ve výšce přes tisíc osm set metrů budete mít nádherný pohled na okolí. I zde jsou různé atrakce, hlavně pro děti.  

Můžete si zde půjčit horská kola a sjet to sešupem zpět, nebo se můžete projít po okružní cestě se spoustou laviček ve tvaru srdce.  

Pohled do údolí

Pokud jste se nenabažili krásného výhledu, tak doporučuji vyjet autobusem na Dachstein. Autem to lze také, ale je tam stále plno, takže vás nepustí až nahoru. Autobus tam může kdykoli. A máte jej na sohne kartu zadarmo. Nu a zde můžete vyjet další lanovkou, pokud na to máte žaludek až na vrchol ledovce. Zde jsou další atrakce, které se vám budou jistě líbit. 


Podobné příspěvky