Vydrží elektro opravdu tak málo, nebo si ho ničíme sami?

Věci, které nám usnadňují život máme všichni bez rozdílů rádi. Tyto věci jsou pro nás posvátné, ale za pár měsíců používání, nebo dokonce týdnů, nás to přestane tak překvapovat a bereme je jako každé jiné věci kolem nás. To bychom ale neměli a také bychom s elektrem měli zacházet trochu jinak než s ostatními věcmi, protože právě to možná ovlivňuje délku a životnost tohoto spotřebiče. Spotřebiče jsou obecně velkým pomocníkem lidí a lidé si je rádi kupují. Jsou to ale věci, které si člověk nekupuje každý den, proto lidi hodně zasáhne, když si takový spotřebič musí jít koupit a mnohdy volí tu levnější variantu, protože jim přijde zbytečné volit něco kvalitního. To je ale blbost a když se nad tím zamyslíte, tak to ani není logické. Elektro je něco, co vám vydrží několik let, nebo by alespoň mělo, což se někdy bohužel nestane. To je ale možná naše chyba. Proto bychom měli sáhnout po něčem, co je nejlépe kvalitní. Víte proč?

elektro

Důvod je jednoduchý. Elektro stojí dost peněz, a to i když si koupíme to nekvalitní elektro. Pořád je to poněkud velká pálka, kterou ale nedáváte ven každý měsíc. I tak ji ale musíte zaplatit a takových pár tisíc někdo třeba ani nemá. Proto byste je ale měli investovat, protože právě elektro by vám mělo vydržet a vydrží vám jen to, které je opravdu kvalitní. Raději si kupte vysavač za několik tisíc navíc, než si pak za pár měsíců zas koupit nový, protože jste ho sice dali k reklamaci, ale oni vám ji neuznají a jste víte kde. Raději ty peníze investujte do kvalitního elektra, než abyste měli pořád vydávat více peněz jen kvůli tomu, že jste si koupili nekvalitní spotřebič.

robot

Někdy to však není ani tak o vás. Stalo se vám, že jste si stihli všimnout, že se každé elektro pokazí maximálně do pěti let, a to hlavně v dnešní době? Elektro je totiž většinou naprogramované tak, aby se po těch pěti letech stalo nepoužitelné a vy si museli koupit nové. To bývá hlavně u věcí, které používáme velmi často, a to například telefon. My to vnímáme jako to, že se telefon opotřebil, ve skutečnosti je tak ale naprogramovaný.


Podobné příspěvky